Jak na slevu

Slevová položka

Pro vytvoření položky na zboží, pomocí kterého budete vytvářet v pokladně slevy, je nutné dodržet tato pravidla:

 

  1. Do řádku „Název“ doplňte název položky – například „Sleva 15%“
  2. Vyplňte cenu „1“
  3. Vyplňte „Počet/jednotka“ (např. 1 ks)
  4. Do kolonky „Časté množství“ vyplňte hodnotu „-0,15“, které označuje slevu 15%. Potvrďte pomocí zeleného tlačítka „+“. Z roletky vyberte původní hodnotu „1“ a symbolem křížku „x“ odstraňte tak, aby zůstalo pouze množství pro slevu.
  5. Volitelně lze zatrhnout pole „PROMĚNNÁ CENA“, pokud nechcete používat funkci „Počet/množství“ v záložce „PRODEJ“. V kolonce „Množství“ se vybírá zadaná sleva, v kolonce „Počet“ cena.
  6. Zvolte správnou „sazbu DPH“ z roletky
  7. Kód zboží MUSÍ mít vyplněnou hodnotu „999999“
  8. Stiskněte „ULOŽIT“    * POZOR * – Každé DPH musí mít svoji položku slevy. Tzn., že sleva (například 15%) může být založena i 4x. Pokaždé pro jednu ze sazeb DPH (i pro neplátce, kteří používají pouze sazbu BEZ DPH). Sazba DPH musí být správně vyplněna na kartě slevy.

Takto vytvořené zboží následně použijete jako slevovou položku tak, že jej vložíte na účtenku s vyplněnou částkou, kterou má zboží, které potřebujete zlevnit. Program již autoamaticky spočítá slevu a přidá ji na účtenku jako samostatnou slevovou položku.

Příklad:

Položka na účtence má cenu 100,- Kč

Přidejte slevovou položku 15% a v sekci PRODEJ, vložte do pole pro počet v horní částí obrazovky částku „100“.

Stiskněte tlačítko „PŘIDAT POLOŽKU“, následně se vloží na účtenku položka s hodnotou „-15“, kde se celková hodnota položky zboží přidané na účtenku poníží o „15 %“.

Was this page helpful?