Informace o firmě

Nastavení nejdůležitějších částí programu jako jsou údaje o provozovně, vložení certifikátu, hesla, EET provozovny, číslování účtenek a mnohé další. Všechna tato nastavení mají vliv na zobrazené informace na vytištěné účtence.

Informace o firmě

Název subjektu – při načtení údajů z registru ARES se načtou informace subjektu tak, jak jsou zapsány v rejstříku firem. Finanční správa požaduje ale v údajích zapsanou adresu provozovny, proto je nutné toto zkontrolovat a zapsat ručně. Tyto údaje je nutné vyplnit bez diakritiky.

IČO – IČO subjektu. Standardně má 8 míst a jedná se pouze o číslo. Pokud máte pouze 7 místné , je nutné zapsat i počáteční nulu.

DIČ – daňové identifikační číslo. Nyní má každý subjekt svoje DIČ, proto je nutné zkontrolovat jeho správnost na daňovém portálu při generování certifikátu.

Tisknout „SUBJEKT NENÍ PLÁTCEM DPH“ – tiskne na účtenku „SUBJEKT NENÍ PLÁTCEM DPH“. V záložce „RYCHLÉ“ nejsou zobrazeny tlačítka sazeb DPH 21%, 15% a 10%. Volba je určena pouze pro neplátce DPH.

-na všech založených kartách položek v sekci POLOŽKY musí být zvolena sazba BEZ DPH

Fiskální režim – výběr fiskálního režimu dle země. Ve výchozím nastavení je zvoleno pokladnou EET Česko

  • EET Česko
  • eKasa Slovensko

Adresa – adresa provozovny. Adresa musí být vyplněna bez diakritiky.

Kontakt

Telefon – nepovinný údaj, telefon na provozovnu.

Kontaktní osoba – nepovinný údaj, jméno kontaktní osoby, nejčastěji osoby zodpovědné za chod prodejny.

Email – nepovinný údaj, email na provozovnu, kontaktní email.

Web – nepovinný údaj, www adresa provozovny.

Číslování účtenek – číselná řada účtenky, do EET musí být zachována logicky posloupná číselná řada. Od tohoto čísla účtenky se bude odvíjet další číslování vytištěných účtenek.

Poslední číslo – číslo poslední vytvořené účtenky. Standardně se načítá po vytvoření účtenky +1. Pokud ale potřebujete navázat předchozí číselnou řadu, stačí nastavit číslo poslední účtenky a následně uložit. Pokladna vytvoří následující účtenku se stejným číslem a načte +1.

Elektronická evidence tržeb

Označení provozovny – obsahuje číslo provozovny, založené na daňovém portálu. Zobrazuje se na účtence a na výpisu tržeb z daňového portálu.

Označení pokladny – označení pokladny, číslo, které je jako dodatečný údaj na účtence a následně výpisu tržeb z daňového portálu.

Pověřující DIČ – údaj, který se vyplňuje pokud provozujete prodej v pověření (nejčastěji prodej cigaret na jinou osobu).

  • lze zaškrtnou VÝCHOZÍ PRO KAŽDOU PLATBU. Pokud zaškrtnete tento režim, bude každá účtenka zaslána v pověření

Heslo EET certifikátu – tzv. soukromý klíč certifikátu. Nutné pro zobrazení tlačítka načíst certifikát.

Tlačítko „Načíst certifikát“ – funkce pro načtení certifikátu.

Mezní doba odezvy (s) – určuje jak dlouho bude aplikace čekat na odezvu z EET pro vytištění FIK na účtence. Při nespojení s EET serverem nebo nefunkčním internetu program po uplynutí limitu vystaví automaticky off-line účtenku s PKP kódem.

EET Režimy

EET odesílání – běžný režim zasílání do EET

Zjednodušený režim – režim odesílání do 5-ti dnů. Pro tento režim je nutné získat povolení od místního finančního úřadu.

Ověřovací mód – při zaškrtnutí zkontroluje zda je nastavení EET správné a vypíše pouze hlášení na obrazovce. Účtenka není zaslána do EET a není vytištěna.

Neprodukční prostředí – režim pouze pro zkušební certifikáty a vývojáře EET softwaru. Nesmí být použito na ostré odesílání!!!

Pokročilé nastavení – balíček změn ÚSTAVNÍHO SOUDU

Jedná se o placený upgrade, který je možné objednat pouze přes náš eshop ZDE. Koupením tohoto upgradu si zajistíte možnost vypnutí změn schválených ústavním soudem, které platí od 1.3.2018.

Přehled změn:

  • Nezasílat tržby Bitcoinem do EET
  • Nezasílat tržby Karotou do EET
  • Netisknout DIČ na účtence

Pokud nemáte zakoupen balíček Změn ústavního soudu, objeví se Vám po stisknutí tlačítka „POKROČILÉ NASTAVENÍ“ upozornění „TENTO MODUL NENÍ PRO VAŠI LICENCI AKTIVNÍ. KONTAKTUJTE WWW.ARROWSYS.CZ“.

Kontakt: obchod@arrowsys.cz

*aby bylo možné přejít do „POKROČILÉHO NASTAVENÍ“, je nutné mít nastavené správné ičo, které se vztahuje k licenci.

 

Možnosti nastavení změn ústavního soudu

  1. Neodesílat tržby Bitcoinem – zamezí zasílání tržeb do EET pomocí způsobu úhrady BITCOIN.
  2. Neodesílat tržby kreditní kartou – zamezí zasílání tržeb do EET pomocí způsobu úhrady KARTOU.
  3. Netisknout DIČ na účtence – na účtence zaslané do EET se nezobrazí DIČ.
Was this page helpful?