Nastavení nejdůležitějších částí programu jako jsou údaje o provozovně, vložení certifikátu, hesla, EET provozovny, číslování účtenek a mnohé další. Všechna tato nastavení mají vliv na zobrazené informace na vytištěné účtence.
Informace o firmě
Název subjektu – při načtení údajů z registru ARES se načtou informace subjektu tak, jak jsou zapsány v rejstříku firem. Finanční správa požaduje ale v údajích zapsanou adresu provozovny, proto je nutné toto zkontrolovat a zapsat ručně. Tyto údaje je nutné vyplnit bez diakritiky.
IČO – IČO subjektu. Standardně má 8 míst a jedná se pouze o číslo. Pokud máte pouze 7 místné , je nutné zapsat i počáteční nulu.
DIČ – daňové identifikační číslo. Nyní má každý subjekt svoje DIČ, proto je nutné zkontrolovat jeho správnost na daňovém portálu při generování certifikátu.
Tisknout „SUBJEKT NENÍ PLÁTCEM DPH“ – tiskne na účtenku „SUBJEKT NENÍ PLÁTCEM DPH“. V záložce „RYCHLÉ“ nejsou zobrazeny tlačítka sazeb DPH 21%, 15% a 10%. Volba je určena pouze pro neplátce DPH.
-na všech založených kartách položek v sekci POLOŽKY musí být zvolena sazba BEZ DPH
Fiskální režim – výběr fiskálního režimu dle země. Ve výchozím nastavení je zvoleno pokladnou EET Česko
- EET Česko
- eKasa Slovensko
Adresa – adresa provozovny. Adresa musí být vyplněna bez diakritiky.
Kontakt
Telefon – nepovinný údaj, telefon na provozovnu.
Kontaktní osoba – nepovinný údaj, jméno kontaktní osoby, nejčastěji osoby zodpovědné za chod prodejny.
Email – nepovinný údaj, email na provozovnu, kontaktní email.
Web – nepovinný údaj, www adresa provozovny.
Číslování účtenek – číselná řada účtenky, do EET musí být zachována logicky posloupná číselná řada. Od tohoto čísla účtenky se bude odvíjet další číslování vytištěných účtenek.
Poslední číslo – číslo poslední vytvořené účtenky. Standardně se načítá po vytvoření účtenky +1. Pokud ale potřebujete navázat předchozí číselnou řadu, stačí nastavit číslo poslední účtenky a následně uložit. Pokladna vytvoří následující účtenku se stejným číslem a načte +1.
Elektronická evidence tržeb
Označení provozovny – obsahuje číslo provozovny, založené na daňovém portálu. Zobrazuje se na účtence a na výpisu tržeb z daňového portálu.
Označení pokladny – označení pokladny, číslo, které je jako dodatečný údaj na účtence a následně výpisu tržeb z daňového portálu.
Pověřující DIČ – údaj, který se vyplňuje pokud provozujete prodej v pověření (nejčastěji prodej cigaret na jinou osobu).
- lze zaškrtnou VÝCHOZÍ PRO KAŽDOU PLATBU. Pokud zaškrtnete tento režim, bude každá účtenka zaslána v pověření
Heslo EET certifikátu – tzv. soukromý klíč certifikátu. Nutné pro zobrazení tlačítka načíst certifikát.
Tlačítko „Načíst certifikát“ – funkce pro načtení certifikátu.
Mezní doba odezvy (s) – určuje jak dlouho bude aplikace čekat na odezvu z EET pro vytištění FIK na účtence. Při nespojení s EET serverem nebo nefunkčním internetu program po uplynutí limitu vystaví automaticky off-line účtenku s PKP kódem.
EET Režimy
EET odesílání – běžný režim zasílání do EET
Zjednodušený režim – režim odesílání do 5-ti dnů. Pro tento režim je nutné získat povolení od místního finančního úřadu.
Ověřovací mód – při zaškrtnutí zkontroluje zda je nastavení EET správné a vypíše pouze hlášení na obrazovce. Účtenka není zaslána do EET a není vytištěna.
Neprodukční prostředí – režim pouze pro zkušební certifikáty a vývojáře EET softwaru. Nesmí být použito na ostré odesílání!!!
Pokročilé nastavení – balíček změn ÚSTAVNÍHO SOUDU
Jedná se o placený upgrade, který je možné objednat pouze přes náš eshop ZDE. Koupením tohoto upgradu si zajistíte možnost vypnutí změn schválených ústavním soudem, které platí od 1.3.2018.
Přehled změn:
- Nezasílat tržby Bitcoinem do EET
- Nezasílat tržby Karotou do EET
- Netisknout DIČ na účtence
Pokud nemáte zakoupen balíček Změn ústavního soudu, objeví se Vám po stisknutí tlačítka „POKROČILÉ NASTAVENÍ“ upozornění „TENTO MODUL NENÍ PRO VAŠI LICENCI AKTIVNÍ. KONTAKTUJTE WWW.ARROWSYS.CZ“.
Kontakt: obchod@arrowsys.cz
*aby bylo možné přejít do „POKROČILÉHO NASTAVENÍ“, je nutné mít nastavené správné ičo, které se vztahuje k licenci.
Možnosti nastavení změn ústavního soudu
- Neodesílat tržby Bitcoinem – zamezí zasílání tržeb do EET pomocí způsobu úhrady BITCOIN.
- Neodesílat tržby kreditní kartou – zamezí zasílání tržeb do EET pomocí způsobu úhrady KARTOU.
- Netisknout DIČ na účtence – na účtence zaslané do EET se nezobrazí DIČ.