Platební terminál ČSOB

Platební terminál slouží k provádění transakcí pomocí platební karty. Při přímém propojení platebního terminálu s EET pokladnou se tisknou údaje o provedené transakci přímo na účtenku. Pokladna tak dá pokyn ke zpracování transakce terminálu, tudíž vyplní částku za Vás, takže nemůže dojít k situaci, kdy se obsluha terminálu splete v částce.

Jak zaplatit kartou?

Stačí vytvořit novou účtenku, vložit na ni zboží a při výběru způsobu úhrady vybrat možnost „KARTOU“. Stiskněte „UHRADIT“. Následně se Vám na terminálu objeví částka k zaplacení. Nyní máte 3 možnosti jakým způsobem bude karta použita.

1.Načtením karty ve čtečce

  • stačí vložit kartu do slotu čtečky platebních karet a nechat zadat zákazníka správný PIN

2.Bezkontaktním přiložením do místa, kde je terminál označen symbolem pro bezkontaktní platby

-zákazník přiloží bezkontaktní kartu a pokud je požadovaná částka do 500 Kč není nutné zadávat PIN. Když částka přesáhne 500 Kč je nutné zadat PIN na pinpadu.

3.Magnetickou čtečkou

  • na boku platebního terminálu se nachází čtečka magnetických karet. Pro potvrzení platby stačí projet kartu touto čtečkou a zadat PIN.

Jaké typy terminálů existují?

Síťový – přes LAN(RJ-45).

WIFI – bezdrátový přenos pomocí WIFI.

Bluetooth – bezdrátový přenos pomocí Bluetooth.

Potřebuji provést storno transakce, ale nevím jak na to.

Storno pomocí infolinky ČSOB

-na zadní straně terminálu se nachází telefonní číslo na infolinku a tzv. SPDH označení. Zavolejte na infolinku ČSOB po provedení transakce a sdělte číslo SPDH spolu s číslem transakce operátorovi. Ten by Vám měl být schopný pomoci se stornováním transakce uvnitř banky.

Storno transakce v hotovosti na místě

Ne vždy je vhodné pro zákazníka provést storno platby přes infolinku. Pokud zákazník požaduje vrácení peněz přímo na místě, stornuje se platba vytvořením účtenky se záporným číslem, správnou sazbou daně a následným odesláním do EET. Peníze, které byly odeslány na účet obchodníka přijdou na účet v rámci následujících pracovních dnů. Jelikož bylo provedeno storno, částka z pokladny se rovněž odečte a vše sedí tak jak má.

*postup pro storno zápornou částkou naleznete v záložce „OBSLUHA PROGRAMU->RYCHLÉ“ této dokumentace.

Není detail transakce, co mám dělat?

Při výpadku internetu je vypsáno hlášení na účtence „NENÍ DETAIL TRANSAKCE“ viz. obr. níže. I nejspolehlivější bezdrátová síť může mít momentální výpadek, proto je nutné hlídat, aby nedošlo k tomu, že transakce kartou se neprovede a zákazník odejde bez placení.

Was this page helpful?