Vytvoření účtenky

V záložce „Účtenky“ založíte novou účtenku kliknutím na velké modré tlačítko „NOVÁ“. Poté bude vytvořen nový řádek, označený zeleně – to je barva která indikuje aktuálně vybranou účtenku. Účtenky s bílým pozadím jsou ty, se kterými aktuálně nepracujete.

Vytvoření nové účtenky

V záložce ÚČTENKA klikněte na tlačítko NOVÁ

Přidání položky na účtenku

Klikněte na danou položku a stiskněte tlačítko PŘIDAT. Položky jsou v záložce ÚČTENKA nebo POLOŽKY

NEBO

     Jakmile budete mít vybranou účtenku a evidované první položky, v záložce „Položky“ klikněte na řádek produktu, který budete chtít přidat na účtenku. Zobrazí se okno pro doplnění „Množství na účtenku“. V případě „chybného vložení položky na účtenku“ přidržte příslušný řádek prstem po 2 vteřiny a objeví se potvrzení volby o odstranění.

Odeslání účtenky

     Až budou všechny položky přidány, přejděte zpět do kategorie „Účtenka“ a přes velké zelené tlačítko „PLATBA“ přejděte k úhradě. Vyberte způsob platby a stiskněte UHRADIT A TISKNOUT.

Smazání rozpracované účtenky

     Pro smazání rozpracované účtenky označte rozpracovanou účtenku a stiskněte symbol „-„ a potvrďte hlášení „Opravdu odstranit účtenku“ pomocí tlačítka „ODSTRANIT“.

*Stejný postup lze aplikovat pomocí tlačítka „SMAZAT ROZPRACOVANÉ“. To provede vymazání všech rozpracovaných účtenek.

Odeslání účtenky na email

     tato funkce slouží pro odeslání účtenky bez tiskárny na email případně dotisk a odeslání účtenky na email zákazníka.

Postup pro odeslání účtenky na email:

  1. Spusťte EET pokladnu LILKA.
  2. Přejděte do záložky „ÚČTENKA“.
  3. Stiskněte tlačítko „NOVÁ“.
  4. Na účtenku přidejte položky a stiskněte tlačítko „PLATBA“.
  5. Potvrďte pomocí tlačítka „UHRADIT A ODESLAT E-MAIL“.
  6. Android Vám nabídne možné aplikace pro odeslání vyberte email, kterým chcete účtenku odeslat, zadejte emailovou adresu příjemce a odešlete.

*Nastavení pro odesílání pomocí emailu naleznete ZDE

**Pokud Vám nevyskočí nabídka pro výběr aplikace, pomocí které lze odeslat účtenku na email nemáte povolená všechna oprávnění. Povolení oprávnění pro email naleznete ZDE (týká se pouze OS Android)

Dotisk účtenky ze záložky SPRÁVA-ÚČTENKY

     Pokud zákazník nebo situace vyžaduje vytisknout kopii účtenky, je toto možné provést v menu „SPRÁVA->ÚČTENKY“. Zde klikněte na danou účtenku a stiskněte tlačítko „TISKNOUT“. Pokud potřebujete účtenku zaslat na e-mail zákazníka, stiskněte symbol obálky, vyberte e-mailového klienta, zadejte adresu a odešlete.

Was this page helpful?